dr n. med. Anna Rasmus

kierownik projektu

Adiunkt UKW na Wydziale Psychologii. Kierownik studiów podyplomowych z zakresu neurologopedii. Zainteresowania badawcze koncentruje wokół: wykorzystania nowych technologii w diagnozie i terapii neuropsychologicznej; komunikacji i funkcjonowaniu poznawczym osób z dysfunkcjami mózgu, w stanach obniżonej świadomości; diagnozie i neuroterapii dzieci z trudnościami w uczeniu się.

dr hab. Paweł Izdebski

wykonawca projektu

Obecnie kieruje Zakładem Psychologii Ogólnej i Psychologii Zdrowia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Specjalizuje się w psychologii zdrowia. Prowadzi badania nad psychologicznymi aspektami chorób nowotworowych, uzależnieniami substancjonalnymi i problemami osób w późnej dorosłości. W ostatnich latach podejmuje problemy badawcze związane ze zmianami w funkcjonowaniu człowieka, wynikającymi z korzystania z nowych technologii (Internetu i gier internetowych). Przez wiele lat pracował jako psycholog kliniczny – prowadził psychoterapię osób uzależnionych od alkoholu i pacjentów z zaburzeniami lękowymi i afektywnymi. Tłumacz pracy twórcy analizy transakcyjnej Erica Berne’a „W co grają ludzie?” (PWN, 1987).

mgr Karolina Juszczyk

wykonawca projektu

Absolwentka jednolitych studiów magisterskich w dyscyplinie psychologia. Studia ukończyła w 2015 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Aktualnie doktorantka w Zakładzie Psychologii Ogólnej i Zdrowia UKW. Posiada przygotowanie pedagogiczne oraz doświadczenie w pracy z dziećmi, zwłaszcza chorymi somatycznie. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół następujących kwestii: psychoonkologii, psychologii zdrowia oraz uzależnień behawioralnych. Była wykonawcą w kilku grantach naukowych, w tym grantach realizowanych przez KBPN. Jest autorką kilku artykułów naukowych. Brała udział w licznych konferencjach naukowych krajowych oraz zagranicznych.

dr Jarosław Ocalewski

wykonawca projektu

Psycholog zdrowia, wykładowca na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz pracownik Centrum Onkologii w Bydgoszczy.
Autor publikacji naukowych oraz prelegent na wielu krajowych oraz międzynarodowych konferencjach poświęconych psychologii zdrowia. Kierownik i wykonawca projektów, organizowanych między innymi przez Narodowe Centrum Nauki oraz KBPN. Posiada doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi.
Interesuje się tematyką uzależnień od nowoczesnych technologii, neuropsychologią oraz psychoonkologią.

dr Maciej Michalak

wykonawca projektu

Psycholog, adiunkt na Wydziale Psychologii UKW. Zainteresowania naukowe koncentruje wokół nałogów behawioralnych, zwłaszcza w obszarze tzw. nowych technologii. Wykonawca czterech projektów naukowych finansowanych przez KBPN a poświęconych m.in. nadmiernemu korzystaniu z sieci społecznościowych wśród młodzieży, problemowi hazardu wśród młodzieży, nadmiernemu korzystaniu z gier komputerowych przez dzieci i młodzież.